آخرهفته‌ی گذشته، جدول باکس‌آفیس سینماهای امریکای شمالی بار دیگر شاهد صدرنشینی یک فیلم ترسناک بود. "روز مرگ مبارک" توانست در اولین هفته‌ی اکران خود، با 26.5 میلیون دلار فروش با قاطعیت در صدر جدول قرار بگیرد.

فیلم "روز مرگ مبارک" داستان دختر دانشجویی را روایت میکند که باید هر روز به قتل رسیدنش را تجربه کرده و در این بین برای شناسایی هویت قاتلش تلاش کند.
این فیلم که توسط استودیوی فیلمسازی یونیورسال تنها با بودجه‌ای 5 میلیون دلاری ساخته شده است، سومین فیلم ترسناک موفق و کم‌خرج این استودیو در سال جاری میلادی بعد از فیلم‌های "برو بیرون" و "اسپلیت" محسوب میشود. این اثر سینمایی همچنین در بازار جهانی نیز 5 میلیون دلار فروش داشته است.

در رتبه‌ی دوم اما فیلم "بلید رانر: 2049" قرار میگیرد. این فیلم که نسبت به هفته‌ی گذشته که آغاز اکرانش محسوب میشد 54 درصد افت فروش داشت، تنها به 15 میلیون دلار بسنده کرد. "بلید رانر: 2049" که با بودجه‌ی 150 میلیون دلاری توسط استودیوهای سونی و برادران وارنر ساخته شده در گیشه‌ی سایر کشورها هم 29 میلیون دلار فروش داشته و به این ترتیب مجموع فروش این اثر ظرف دو هفته اکران خود در سطح جهان مجموعا به 159 میلیون دلار رسید.

رتبه‌ی سوم جدول باکس‌آفیس نیز به فیلم "خارجی" تعلق گرفت. این فیلم اکشن که با بودجه‌ای 35 میلیون دلاری ساخته شده است، توانست در هفته‌ی آغازین اکران خود 13 میلیون دلار فروش داشته باشد. "خارجی" فیلمی اکشن با هنرنمایی جکی چان است که در نقش یک سرباز بازنشسته تصمیم به انتقام گرفتن از قاتلین دختر نوجوانش میگیرد.

در رتبه‌ی چهارم هم فیلم ترسناک "آن" قرار میگیرد. این فیلم که موفق شد تا برای ششمین هفته‌ی متوالی در بین 5 اثر پرفروش جدول باکس‌آفیس قرار بگیرد توانسته در امریکای شمالی مجموعا 314 میلیون دلار و در سطح جهان به رقم 630 میلیون دلار دست یابد و از این لحاظ در موقعیتی استثنایی در بین آثار سینمایی ژانر وحشت قرار بگیرد.

رتبه‌ی پنجم نیز متعلق به فیلم "کوه بین ما" است که توانست با فروشی 5.7 میلیون دلاری، مجموع فروش داخلی خود را به 20 میلیون دلار برساند.

فیلم هایی که در هفته بعد اکران میشوند :
فیلم درام و فانتزی "شگفت‌زده" با کارگردانی تاد هینز و هنرنمایی جولیان مور و میشل ویلیامز و همچنین فیلم جنایی "مرد برفی" از توماس آلفردسون با بازی مایکل فسبندر به همراه فیلم اکشن "طوفان جغرافیایی" با بازی جرارد باتلر جزو آثاری هستند که از شانس حضور در جدول باکس‌آفیس هفته‌ی آینده برخوردار می‌باشند.